Opinie pacjentów

  • Home
  • Opinie pacjentów

Pani Janina 81 lat, Koszalin

Pragnę gorąco podziękować Panu mgr Michałowi Leskiemu za postawienie mnie na nogi. Przez trzy miesiące leżałam w łóżku z powodu potwornego bólu kręgosłupa.
 Lekarze orzekli – tylko operacja jest ratunkiem , a w moim wieku i na schorzenia serca jest niebezpieczna. Dziś wstaje bez pomocy kul i nie czuję tego jakże okropnego bólu.

Dołączam wynik KT:
Ześlizg przedni trzonu L3 na ok. 3 mm z przewężeniem zachyłków bocznych kanału kręgowego na poziomie L3-L4. Zmiany degeneracyjne krążka międzykręgowego L3/L4 pod postacią objawu próżni z niewielkim centralno-prawostronnym wypukleniem do światła kanału kręgowego oraz zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych L3-L4.
Na poziomie L4/L5 zmiany degeneracyjne krążka międzykręgowego pod postacią objawu próżni.
 Na poziomie L5/S1 zmiany degeneracyjne krążka międzykręgowego pod postacią obniżenia wysokości i objawu próżni oraz zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów.

***

Pan Waldemar 63 lata , Koszalin

Od ponad 10 lat odczuwałem dolegliwości bólowe odcinka lędźwiowego.
Miałem ograniczoną ruchomość w schylaniu. Musiałem "nauczyć się żyć z bólem"
Około roku temu, podczas spaceru, zaczęło boleć mnie prawe kolano.
Ból był szczególnie mocny podczas schodzenia ze schodów, ale i podczas normalnego chodzenia musiałem opierać się na lasce. W tym samym czasie zaczął dokuczać mi lewy bark. Ból i ograniczenie ruchomości tego stawu nie pozwalały normalnie ubrać kurtki. Lewa ręka była prawie unieruchomiona.
Aż trafiłem do mgr Leskiego - terapia kręgosłupa - i po 4 zabiegach jest wyraźna poprawa.
Opis rezonansu magnetycznego:
"W badanym odcinku kręgosłupa wielopoziomowa dyskopatia zwyrodnieniowa pod postacią odwodnienia i obniżenia krążków międzykręgowych oraz ich drobnych
(2-3 milimetrowych) , tylnych ekstruzji otoczonych osteofitami. Zmiany modelują wielopoziomowo worek oponowy oraz przewężają obustronnie otwory międzykręgowe w odcinku L3 - S1 w największym stopniu prawy otwór międzykręgowy L4-L5.
 Trzony kręgów L3, L4,L5 poza zmianami zwyrodnieniowo- zniekształcającymi wykazują cechy rozlanej, tłuszczowej przemiany szpiku. Stożek rdzenia kręgowego o prawidłowym sygnale"

***

P. Andrzej 50 lat , Darłowo

Do Pana Michała trafiłem z bólem kręgosłupa w okolicach lędźwiowych. Ból nie pozwalał mi na normalne poruszanie się, nie mogłem chodzić, spać ani siedzieć. Po pierwszym zabiegu zostałem przywrócony do żywych zacząłem normalnie funkcjonować, dolegliwości ustąpiły w 60%. Po drugim zabiegu mogłem już normalnie chodzić, nareszcie się wyspałem ponieważ ból zniknął prawie w 100%.
Przedstawiam opis mojego badania rezonansem magnetycznym:
"Zmiany degeneracyjne krążków międzykręgowych w odcinku L1-L3 pod postacią obniżenia ich wysokości i dehydratacji, z wypukleniem krążka międzykręgowego L2/L3 modelującym przedni zarys worka oponowego.
Osteofity na krawędziach sąsiadujących trzonów. Centralno lewostronne wypuklenie krążka międzykręgowego L5/S1, bez wyraźnego ucisku struktur wewnątrzkanałowych.
 Na poziomie C6/C7 obniżenie krążka międzykręgowego z okrężnym wypukleniem modelującym worek oponowy. Osteofityczne zniekształcenia krawędzi sąsiadujących trzonów z przewężeniem lewego otworu międzykręgowego"

***

Pani Dorota, 37 lat (Darłowo)

Po pierwszym zabiegu mogłam już swobodnie poruszać prawą ręką, pomimo iż problemy z barkiem , łokciem, drętwieniem ręki trwały już od dłuższego czasu.
Chodziłam na masaże, laser i to pomagało, ale tylko na jakiś czas. Mam zniesioną lordozę kręgosłupa szyjnego więc dokuczały mi bóle, wszystko było zdrętwiałe, obolałe i sztywne.
 Już po pierwszej wizycie u Pana Michała Leskiego poczułam zmianę. Naprawdę gorąco polecam. " Ręce, które leczą".

***

Teresa T., 48 lat (Wschowa)

Gorące podziękowania dla mgr Michała Leskiego

"Cierpiałam od ponad pięciu lat: bóle kręgosłupa, drętwienie rąk, brak siły
w kończynach górnych, bóle odcinka lędźwiowego i drętwienia nóg. Rezonans magnetyczny wykazał uwypuklenia pierścieni włóknistych typu "bulging dysk" na poziomie C3-C4 i C4-C5 przepuklina jądra miażdżystego, widoczny wyraźny ucisk worka oponowego. Zwyrodnienia krawędzi w/w trzonów powodują na poziomie C5/C6 umiarkowane przewężenia zachyłków bocznych kanału kręgowego. Odprostowanie lordozy szyjnej. Odcinek L5-S1 płaska pośrodkowa wypuklina jądra miażdżystego uciskająca worek oponowy. "Bulging" krążka międzykręgowego L4-L5 umiarkowane zmiany przeciążeniowe stawów międzywyrostkowych. Jestem pod opieką neurologa i poradni neurochirurgicznej. Trafiłam na turnus rehabilitacyjny do Darłówka na masaże kręgosłupa do Pana Michała Leskiego. Skorzystałam również
z terapii manualnej kręgosłupa. Już po dwóch zabiegach odzyskałam radość życia. Mogłam odstawić leki p/bólowe. Wróciła sprawność fizyczna. Ustąpiły mrowienia
 i drętwienia kończyn, powróciła "siła" w rękach. Uniknęłam zabiegu operacyjnego!"

***

Pani Katarzyna 28 lat (Warszawa)

"Nigdy nie spodziewałam się , że(dosłownie) po jednym zabiegu będę w pełni usatysfakcjonowana z efektu jaki mi przyniósł.
Z całą pewnością polecam się poddać w ręce Pana Michała. Po bólu kolan, który dokuczał mi przez dłuższy czas nie ma śladu, a ja nareszcie w pełni mogę cieszyć się ukochaną jazdą na rowerze. Wkrótce zamierzam zapisać się także na aerobic, który ostatnio z powodu bólu kolan mocno zaniedbałam.
Warto zaufać komuś kto zna się na rzeczy i w pełni sprawdza się w swoim zawodzie.
 Życzę powodzenia w dalszej edukacji i owoców w swojej pracy."